Z projektové manažerky chobotnicí

Když se potkávám s přáteli mimo obor, žasnou nad tím, jak mám rozmanitou práci. Focení v grandhotelu, sledování koncertu Tomáše Kluse z backstage festivalu, anebo degustace ginů a míchaných nápojů s Jim Beamem. To všechno v jednom týdnu. Docela často se mi potvrzuje, že práce v agentuře na pozici projektové manažerky ze mě udělala CHOBOTNICI. V čem je PROJEKŤÁK podobný chobotnici a jak se to projevuje?

Obří hlava

Jsem si jistá, že není fyziologicky možné, aby se zejména projekťákům prostě nezvětšila hlava. Říkejte si, co chcete, ale zkušeného projekťáka poznáte podle velké hlavy. A tikem v oku. Někdy i v obou 😊 Je nutné všechny kontrolovat, hlídat a neustále plánovat co  nejvíce dopředu (rozuměj – alespoň 1 měsíc). Navíc člověk vždycky musí znát odpověď na dotaz klienta. To rozhodně znamená hodně informací a zkušeností ve velké hlavě.

Spousta končetin s mnoha funkcemi

Ve chvíli, kdy s klientem po telefonu domlouváte novou kampaň, po očku sledujete, že už vám na email naskakuje nových 10 nových požadavků na kampaně a do toho vám copywriter strká do ruky produkt, který propagujeme, protože ho chce nafotit s vaší rukou. Váš lak na nehty ten den totiž skvěle ladí k produktu.

Schopnost měnit barvu

Ve chvíli, kdy jste v kontaktu s klientem, je nutné ho přečíst, jak nejlépe je to možné. Přizpůsobit se jeho fungování. Zkrátka měnit barvu, když je to nutné. S každým klientem probíhá komunikace na jiné úrovni, v jiném stylu a jinou formou. Schopnost měnit barvu a přizpůsobit se patří k hlavním funkcím dobré chobotnice…pardon projekťáka.

Srdce s jednou komorou a dvěma nebo čtyřmi předsíněmi

Být mezičlánek mezi agenturním teamem a klientem, správně interpretovat požadavky a zadání není vždy úplně snadné. Proto je zapotřebí rozhodně k oběma stranám přistupovat přátelsky a laskavě.

Jsou zvědavé a hravé

Někdy je tlaku tolik, že projekťák zkrátka musí upustit páru. Ať už postřílí všechny teamy včetně šéfa na laser game, nebo začne vymýšlet „kraviny“ přímo na pracovišti, pamatujte, že je to nutné. Nedívejte se v takové chvíli na projekťáka jako na blázna. Sranda na pracovišti je prostě nutná 🙂

Tak tedy hlavonožcům zdar. Jak píše o chobotnicích Abíčko: „Jsou samotářské a žijí velmi krátce. To je možná jediný důvod, proč jsme planetu ovládli my lidé, a ne chobotnice.“

Zdroje:

https://www.abicko.cz/clanek/precti-si-priroda/13540/chobotnice-si-vzdycky-vi-rady.html

https://eluc.kr-olomoucky.cz/verejne/lekce/108

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek