Co jsme googlili v roce 2022

Rok se sešel s rokem a přišel čas si projít statistiky Google Trends a zrekapitulovat, co jsme my Češi nejčastěji googlili v roce 2022. Jestli si myslíte, že se na prvních pozicích objevovala jména jako Petr Pavel nebo Andrej Babiš v souvislosti s právě skončenými prezidentskými volbami, mýlíte se. Přečtěte si, co Čechy nejvíce loni zajímalo.

Hlavní trendy roku

Dne 24. 2. 2022 začala Ruská invaze na Ukrajinu. Proto lidé ze všeho nejčastěji googlili slovo Ukrajina. Evidentně je zajímaly informace o probíhající válce, i třeba jak blízko se tato ohrožená země nachází apod. S tím je spojené i to, že třetím nejčastěji hledaným slovem byl Putin, hlavní viník rusko-ukrajinského konfliktu. S válkou souvisí i krach divize ruské Sperbank v Česku.

Na konci loňského roku s celým národem rezonovaly prezidentské volby a také čechy zajímalo Tank Ono, česká síť čerpacích stanic, která se zaměřuje na prodej pohonných hmot s minimální marží.

Pokračujeme v krasojízdě! Jaké české osobnosti naše obyvatele nejvíce zajímaly? Na prvním místě se umístila prezidentská kandidátka, Danuše Nerudová. Tu následovala Jana Michailidu, neúspěšná kandidátka na šéfku Pirátů. Pozornost určitě vyvolala svým prohlášením, že „Moje vnitřní přesvědčení je komunistické, ve smyslu původním (demokratickém).“

Daniela Písařovicová, třetí nejvyhledávanější osobnost, na sebe určitě strhla pozornost díky jejímu novému vztahu s českým muzikantem a krasavcem, Ondřejem Brzobohatým. Nejhledanějšími muži byli Jiří Procházka, český bojovník ve smíšených bojových uměních a Michal Redl, český podnikatel a hlavní aktér kauzy, Dozimetr. 

TIP! Mrkněte, co jsme nejčastěji googlili v roce 2021 a roky předtím?

Smutná loučení a české filmy

Které zesnulé osobnosti jsme v loňském roce nejvíce postrádali? Zpěvačku, Hanu Zagorovou Anne Heche, americkou herečku, známou díky svým rolím ve filmech jako „Donnie Brasco“, „Psycho“ (1998) a „Six Days, Seven Nights“. S Čechy samozřejmě zarezonovalo i úmrtí britské královny Alžběty II. Nejhledanějšími zesnulými muži loňského roku byli fantastičtí herci, Josef Abrhám a Josef Somr.

Co se týče filmů a pořadů, nejvíce se češi zajímali o soutěž o přežití – Survivor, film Devadesátky a seriál Marie Terezie, který se zaměřuje na život a vládu Marie Terezie, císařovny Rakouska, královny Českých zemí a vévodkyně Toskánska. Seriál představuje její boje s náboženskými a politickými protivníky a také její vztahy se svými dětmi a manželem.

Loňský rok byl také zajímavý díky zveřejnění historického filmu, Jan Žižka, natočeným režisérem, Petrem Jáklem. Film se zaměřuje na život a vojenskou kariéru Jana Žižky z Trocnova, českého vojevůdce, který se proslavil jako vůdce husitských válek v 15. století. Film představuje jeho boje proti německým rytířům a katolické církvi a také jeho politické a náboženské názory. Čechy dále zajímala třetí řada reality show s osmi influencery, co spolu žijí 3 měsíce v jedné vile – Like House 3.

Nejčastější "jak"?

Ještě v loňském roce nás celkem výrazně ovlivňovala pandemie Covid-19 a bezpečnostní opatření s tím spojená. Lidé se nejčastěji zajímali o to, jak dlouho trvá karanténa a jak dlouho platí očkování. V roce 2022 byly také lesy plné hub a naši spoluobčané nevěděli, co s nimi. Proto se zajímali, jak je zamrazit. Jak už jsem zmiňovala, Ukrajina, válka a pomoc Ukrajině nenechaly snad nikoho chladným. Zajímali se také o to, jak volit v rámci prezidentských voleb.

Překvapilo mě, že se na seznamu neukázala mystická kampaň chybějících písmen z prodejen Hornbachu. Pokud máte dlouhou chvíli, přečtěte si něco o mě – třeba, co mě osobně nadchlo v roce 2022 a jak jsem začala žít minimalisticky

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek