Co jsme googlili v roce 2018?

Google Trends zveřejnil TOP hledané výrazy za rok 2018. Já jsem se zaměřila na hledanost v České republice. Google Trends rozděluje hledanost na kategorie – osobnosti, události, zahraniční osobnosti, smutná loučení aj. Hledanost v loňském roce byla rozhodně ovlivněná Olympiádou, prezidentnskými volbami v České Republice a také filmem Bohemian rhapsody.

1. Hokej olympiáda

Jsme Češi a pro hokej má snad každý z nás aspoň trochu slabost. I přes neúspěchy českého teamu posledních let máme pořád skvělé hráče. V roce 2018 se naši hoši umístili na čtvrté pozici, což je rozhodně parádní výsledek. Nemusí pršet, stačí když kape.

2. Ester Ledecká

a její legendární výraz, když sama nemohla uvěřit, že zajela nejrychlejší čas na super obřím slalomu během Olympijských her v Pchjongčchang.

3. Marie Terezie

Evidentně Čechům loni neuniklo výročí 300 let od narození Marie Terezie. V té souvislosti také Česká televize vypustila výpravnou koprodukční minisérii inspirovanou životem této evropské panovnice.

4. About You

Zprvu dobře podchycená kampaň německého e-shopu s módou, která nakonec skončila jako propadák.

5. Avicii

V dubnu loňského roku všechny zasáhla zpráva o sebevraždě švédského DJ a producenta Aviciiho.

6. Bohemian rhapsody

V druhé půlce loňského roku si fanoušci skupiny Queen mohli zavzpomínat na příběh její i příběh Freddieho Mercuryho. Film zakončený obrovsky podařeným koncertem Live Aid v roce 1985 nenechal jedno oko suché.

7. Zatmění měsíce

V noci mezi z 27. na 28. července zažilo (nejen) Česko úplné zatmění měsíce. Poslední zatmění tohoto druhu jsme zažili v červnu roku 2011 a další nás čeká až v roce 2029.

8. Stan Lee

12. listopadu 2018 opustil svět Stan Lee, americký komiksový scenárista, redaktor, herec, producent, vydavatel, televizní osobnost, prezident a předseda společnosti Marvel Comics.

9. Jiří Drahoš

Rok 2018 se vázal k prezidentským volbám, které Jiří Drahoš v boji s Milošem Zemanem nakonec prohrál.

10. Freddie Mercury

Obrovský úspěch v České republice vyvolal zájem o osobnost kultovního zpěváka skupiny Queen. I já jsem si chtěla porovnat děj filmu s reálným příběhem Freddieho Mercuryho, jak pravdivý film vlastně byl 🙂

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek