Co jsme hledali v roce 2021?

U kterých vyhledávacích dotazů zaznamenal Google v České republice meziročně raketový nárůst? To se dozvíte v tomto článku, který čerpá z dat zveřejněných v Google Trends.

Sčítání lidu, fotbal, krypto, očkování a volby

To jsou nejčastější vyhledávací dotazy loňského roku. Sčítání lidu obklopovala spousta dotazů, kolaps systému a další zmatky. Euro 2021 bylo, předpokládám, milé rozptýlení nejen pro pánské osazenstvo v roce plném stále se měnících restrikcí a opatření ohledně pandemie covid-19.

Bitcoin zažíval v loňském roce vývoj podobný horské dráze. Zatímco přesně před rokem čili 16. 1. 2021 byla hodnota jedné této jednotky 784 760 Kč, už 14. 4. 2021 se cena vyšplhala na téměř 1,4 milionu Kč. Následoval opět obrovský propad, který dosáhl svého minima dne 20. 7., a to cca 650 tis. Kč. Dne 8. 11. se cena opět vyšplhala na rekordní cenu skoro 1,5 milionu Kč. Není divu, že se dotazy kolem této kryptoměny jen množily. 

Registrace k očkování na covid-19 je rozhodně obrovským tématem dodnes. Ani očkování resp. jeho registračnímu systému se nevyhnuly technické problémy a výpadky. Kromě toho také lidé určitě hledali nejbližší očkovací místa a případná rizika této vakcíny apod.

Volby, bez pochyby silný buzzword loňského roku, doprovázené divokými veřejnými diskusemi zástupců politických stran,  hlučnými výměnami názorů mezi námi voliči a aférami, které se shodou okolností v období voleb draly na povrch.

Co dál ještě stojí za zmínku? Možná Dominik Feri, bývalý český politik, právník a instagramový influencer, a jeho delikty sexuální povahy, co vyšly na světlo světa.

Dále uživatele Google zajímal Pavel Trávníček, který byl jedním ze soutěžících taneční soutěže – Stardance. Na konci loňského roku se také objevovaly informace o jeho obvinění z údajného sexuálního napadení.

Dále bych ráda zmínila mého oblíbence, českého horolezce a olympionika, Adama Ondru. Právě v uplynulém roce se zúčastnil letních olympijských her v Tokiu, kde skončil na skvělém šestém místě v kombinaci.

Kromě mnoha smutných zpráv o lidech, kteří tento svět loni opustili, jsme se už druhým rokem zajímali hlavně o délku platnosti antigenního testu, délku karantény a také o to, jak volit.

Relativní novinkou loňského roku pro naše geografické pásmo bylo ničivé tornádo, které se v létě přehnalo přes Břeclavsko a Hodonínsko. Nechalo po sobě obrovské škody na majetku i životech a spoustu otázek, jak se tornádo v našich krajinách vůbec objevilo.

Dalším velkým tématem byl rozhodně raketový nárůst popularity běžkování. Sjezdovky byly uzavřené, fitcentra, restaurace a bary taktéž, tak co už. Když už jsme u toho, obrovský boom zaznamenaly e-shopy v prodeji televizí, mobilních telefonů, věcí pro dům a zahradu aj.

To byly nejčastěji vyhledávané dotazy loňského roku. A co nás čeká letos? Pravděpodobně se nezbavíme zjišťování informací o nových opatření v souvislosti s pandemií, energetické krizi, inflaci a volbě nového prezidenta, protože kampaně můžeme očekávat už zřejmě v druhé polovině tohoto roku. 

Zdroj dat i obrázků: https://trends.google.cz/trends/yis/2021/CZ/

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek