36+1 věcí, které mě v roce 2022 nadchly

Nový rok, nové cíle a nápady pro rok 2023! To mě vždycky přivádí k tomu si projít si starý diář a zavzpomínat, co zajímavé jsem v uplynulém roce zažila a hlavně, co mě nadchlo. Tady je spontánně vybraných mých 36 top věcí, zážitků, představení, knih a událostí, které vás můžou inspirovat!

 1. Porsche Driving Experience v Silverstone – kdyby mi někdo na začátku roku řekl, že budu řídit nejnovější modely Porsche a ještě na okruhu v Silverstone, hodně bych se zasmála. A protože život je jeden velký vtípek, opravdu se to stalo! 
 2. Školení o prezentačních dovednostech – s Petrou Šimkovou. Dva dny nadupané informacemi o tom, jak má vypadat struktura prezentace, jaký mít postoj, jak artikulovat a mnoho dalšího. Více o školení se dozvíte tady
 3. Divadelní hra Harry Potter And The Cursed Child – tohle cca šestihodinové dvoudílné představení plné kouzel a magie si fanoušci Harryho Pottera prostě nemůžou nechat ujít! 
 4. Přednášky pro studenty VŠE – loni jsem přednášela nejprve obecně o marketingu a sociálních sítích a pak ještě o HR marketingu
 5. Moje rekonstrukce – loni to byl už druhý rok intenzívní práce na rekonstrukci nejkrásnějšího domu na světě! I když to možná bude znít divně, jsem vděčná Komerční bance, že mi na tenhle megalomanský projekt půjčila peníze a pomáhá mi tak splnit si můj velký sen!
 6. Moje práce marketérky – kromě super týmu a kupy povedených kampaní, na které jsem pyšná, mi vyšel článek s mým šéfem, Blakem Wittmanem, o employer brandingu a HR marketingu a jeden z mých dalších článků s tipy ohledně efektivního recruitmentu vyšel v časopisu, Marketing & Media. 
 7. Rozhovory a podcasty s párovými terapeuty, Janem Vojtkem a Pavlem Ratajem (tohle je super, tohle a tohle taky).
 8. Matera – na jaře loňského roku jsem s kamarádkou vychytala super levné letenky do italského města, Bari. To samo o sobě není nic moc, ale cca 2 hodinky autobusem od Bari je podle mně nejúžasnější město celé Evropy, a to Matera! To musíte vidět. Jen pozor, ani za jeden celý den nestihnete tohle skvostné město projít celé. 
 9. Terapie s Jaroslavem Jackmannem – myslím, že každý by měl na svou psychiku dbát a předcházet tak závažným problémům. Jarda mi pomáhá utřídit si myšlenky a hledat spojitosti s momenty, které ve mně v běžném životě vyvolávají negativní reakce.
 10. Lekce jógy v Yoga4everybody – hlavně středeční ranní lekce s Petrou Tjokordo jsou fantastické! Petře se uvolnilo místo pro jógu ve firmách. Takže kdo hledá lektorku, Petra je prostě TOP! 
 11. Krabice od bot – jako každý rok, i loni jsem dělala Ježíška 11-12 leté holčičce v některém z dětských domovů.
 12. Valencia – okouzlující španělské město! Doteď jsem si přála strávit podzim života v portugalském Algarve. Po loňské dovolené ve Valencii má Algarve docela silnou konkurenci. 
 13. Afternoon Tea – odpolední čaj v londýnském Brigit’s Bakery ve mně probudil tu malou holčičku, co zbožňuje květinové hrnečky s podšálkem a pidi muffiny a sandwiche.
 14. Koučink od Erikjan Lantink – vždycky je lepší si o vedení teamu a zvládání situací v práci popovídat s profesionálem z oboru, než působit neúmyslně hromadu škod.
 15. E-shop s kosmetikou mého bývalého přítele – je pro mě fascinující vidět, jak vypadá pozadí funkčního e-shopu, kterému se každý měsíc skokově zvyšují obraty o desítky procent. 
 16. Trilogie knih – Milenium – objektivně tyhle knihy hodnotím jako nejlepší, co jsem kdy v životě četla. Opravdu jsem každou zvládla za cca 3 noci. Pozor, je to návykové a nejde jen tak přestat číst.
 17. Krásy Moravy – v létě jsem s mamkou vyrazila poznávat tak nádherná místa jako je Buchlov, Žítková (!), Vizovice, Buchlovice, Zlín, Trenčín a mnoho dalších.
 18. Divadelní hra Čas pod psa – v Komorním divadle Kalich – ještě jsem nestihla napsat recenzi, ale objektivně nejlepší divadelní hra loňského roku! 
 19. Divadlo Hraběnka s fantastickou Eliškou Balzerovou v hlavní roli.
 20. Malta – po dlouhých 5 letech jsem se vydala opět na malý středomořský ostrůvek, kde jsem 3 roky žila a kde začala moje marketérská kariéra, v GlobalCapital. 
 21. Léčivé divadlo – Terapie rodinou – s Gabrielou Filippi a souborem Léčivého divadla. Čekejte spoustu smíchu a možná trochu slz. 
 22. Jánské lázně – nádherné místo s ještě nádhernější Stezkou korunami stromů
 23. Magnum Jazz Bigband a jejich energií a skvělou hudbou nadupané koncerty. Uvidíme se opět 1. března v Malostranské besedě! 
 24. Muzikál La Cage aux Folles – nevím, jestli se tohle někde poblíž Prahy hraje, já toto fantastické představení viděla v divadle v maltské Vallettě a byl to objektivně nejkrásnější muzikál, jaký jsem kdy v životě viděla! Poslechněte si hlavní píseň celého představení.
 25. Imagine Dragons v Praze – co k tomu dodat, byla to pecka!
 26. Čerstvý pstroužek – zbožňuju ryby, ale záměrně si je dávám jen tam, kde jsou skutečně přímo z vody vytažené.  Jako to dělají v Kamienczyku hned za hranicemi.
 27. Smetanova Litomyšl a koncert – A znovu láska… & Svatojánské vigilie s Jiřím Pavlicou v nádherném prostředí litomyšlského zámku.
 28. Představení Divadla Vosto5 na Letní letné ani loni nezklamalo.
 29. Shakespearovké slavnosti a Hamlet – poslední představení, které jsem za těch 5 let v Praze na shakespearovkách ještě neviděla.
 30. Film Il Boemo ve VIP zóně CineStaru – film by mohl být asi lepší, ale ten zážitek, že se můžete v kině uložit do koženého křesla, pak během filmu ucucávat víno a uždibovat nachos, co donese číšník,.. no, není nad to nechat se rozmazlovat.
 31. Maltské kamarádky nadevše – když už tam vzpomínám na Maltu, nemůžu nezmínit moje maltské kamarádky –  loni se mi povedlo potkat se po 3 letech na Maltě s Terkou a po 4 letech se Zuzkou v Brně.
 32. Wellington steak – když už jsem několikrát zmínila Londýn, loni jsem poprvé měla příležitost ochutnat lahůdku – Wellington steak – v jedné z Gordon Ramsey restaurací, Bread Street Kitchen & Bar
 33. Vánoční Krakow a solný důl Wieliczka.
 34. Koncert vídeňské filharmonie v Musikverein
 35. Free Adblocker Browser pro mobil – a YouTube máte bez reklam. Podle statistik mi tenhle prohlížeč za poslední 3 měsíce zablokoval 46,2 tisíce reklam, ušetřil 418MB dat a 46 minut času.
 36. Trilogie Hadrový panák od Daniela Coole, i když první díl byl naprosto nejlepší. Další dva už nebyly tak napínavé.
BONUS! Od loňska už neplýtvám drahocenným časem, když sháním šaty na zajímavou událost nebo jen tak do práce. Rovnou totiž mířím do obchůdku Jane Bond Special, Francouzská 592/7, Praha. Ještě se mi nestalo, abych neodcházela aspoň s jedním úlovkem. Jen pozor! Neberou karty.

Mrkněte na můj další článek o tom, jak jsem začala žít minimalisticky, jaké divadelní hry podle mně stojí za to vidět a třeba i to, co si myslím o nedávné kampani Hornbachu s mizícími písmeny

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek