Nomádský týden vol. 2! Rimini

Jak se mi to tak někdy stává, když je práce i starostí až moc, zapakuju kufr, počítač a jedu. A je víceméně jedno, kam. Jde mi hlavně o to, aby letenka nestála majlant a bylo tam pro samotnou nomádku bezpečno. Na začátku léta jsem vyjela do Bulharska a teď v půlce října jsem vybrala první destinaci, která mě zaujala, a to italské Rimini. Dopředu avizuji, že Rimini není místo přizpůsobené práci na dálku, ale více se dozvíte v dnešním článku. 

Na pláži za 2 hodiny z Prahy

Doba letu do Rimini byla velmi sympatická. Za necelou hodinu jsme přistávali a na pláž to bylo skutečně třeba 20 minut. Rimini je malé, letiště je přímo ve městě a navíc tohle městečko má 15 km pláží. To všechno dohromady vysvětluje, proč z letiště můžete být do 20 minut pěšky na pláži.

Jinak v samotném Rimini nečekejte žádné mimořádné historické památky, na prohlídku města vám bohatě stačí pár hodin. Co rozhodně stojí za to je výborné jídlo, milí lidé a ta skvostná pláž. Dá se tam procházet do nekonečna a hluboko v myšlenkách „vejrat“ do vln.

Pracovat sem ale nejezděte

Jak jsem zmiňovala na samém začátku, Rimini a údajně většina Itálie není přizpůsobená ani přichystaná na příval digitálních nomádů. Hned první pracovní den mi došlo, že nejen v téhle jedné kavárně není wifi, ale že vlastně nikde kolem ani nebude. Obratem jsem si dokoupila 20GB internetu. 

Jinak restaurace a bary přes den zavírají kolem druhé a znovu otevírají kolem sedmé, není to snadné najít uprostřed odpoledne nějakou příjemnou otevřenou kavárnu a tam mít klid na práci. Taky jsem úplně zapomněla na to, jak jsou Italové hluční. Stávalo se mi, že jsem musela cally opravdu uprostřed ukončit a odejít na hotel, protože jsem z druhé strany obrazovky nejednou slyšela, „tohle se fakt nedá. Musíme si zavolat, až budete někde v tichu.“ 

A co coworky? Ty tam nebyly? Cožpak o to, ony tam jsou asi 4, ale jeden je teď zavřený, druhý pronajímá stůj na minimálně týden a další dva krátkodobé pronájmy nedělá vůbec.

TIP! Přečtěte si, co mě přivedlo k minimalistickému stylu života a jak to v praxi praktikuji!

Gastronomie na špičce

V čem RImini rozhodně nezklamalo bylo jídlo a pití!!! Skvělá mořská kuchyně, výborné víno a o kávě ani nemluvě. Vždycky než odlétám od moře zpátky domů, tak si vždycky dojdu na mušle a dobrou rybičku. Dostala jsem doporučení na „nějakou“ restauraci. Tak jsem si vzala nové šaty, co jsem si koupila v Bologni, usedla s knížkou, objednala si a nějaká paní od vedlejšího stolu, kanaďanka, mi začala povídat, že to je nejlepší restaurace ve městě a že když je zrovna v Evropě, tak zavírá do Rimini a sem jezdí každý večer ze Savoye v centru na kole, protože je to top restaurace. Uznale jsem pokývla a pustila se do mušlí. Ve stejný moment jsem od vedlejšího stolu zaznamenala objednávku: „Spaghetti carbonara and pizza with ham, please!“ To byl celkem komický moment! 🙂 Opravdu jídlo (to mořské myslím) bylo fantastické! Jaká byla pizza s hranolkami, to netuším :))

TIP! Chcete se o mně dozvědět více? Přečtěte si 36+1 top věcí, které jsem loni zažila a co mě maximálně nadchly! 

Výlety po okolí?

Co rozhodně stojí za návštěvu je Bologňa. Z Rimini je to jen hodinku vlakem a centrum Bologni je pár minut pěšky od nádraží. Co už tak jednoduché na dopravu není je San Marino a Ravena. Obojí je od Rimini kousek, ale hromadnou dopravou se 2 přestupy. Proto bych tyhle dvě místa doporučila navštívit ve chvíli, kdy máte půjčené auto. 

POZOR! Nefunguje tady ani Bolt ani Uber, respektive ono to tu je, ale řidiči tu nejsou. Pokud chcete stihnout ranní let, musíte si stáhnout aplikaci Rimini Taxi a jet jako za starých časů podle taxametru. 

Jinak Rimini je parádní destinace! Doufám, že to nevyznělo v mém podání moc negativně. Opravdu se plánuji vrátit hned na jaře, protože letenka je kolem 20 EUR, za 2 hodiny na pláži, ceny hotelů, restaurací a barů levnější než v Praze, takže celkově za mě velký dobrý. 

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek